Jak zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego?

Firma PELock wprowadziła obok swoich dotychczasowych rozwiązań (biblioteka binarna i kody źródłowe algorytmu dekodującego) nowe rozwiązanie SaaS do dekodowania kodów AZTEC 2D zapisanych w dowodach rejestracyjnych pojazdów samochodowych.

https://www.pelock.com/pl/produkty/dekoder-aztec

Web API z nowatorskim rozpoznawaniem obrazów

Dekodowanie kodu AZTEC 2D do formatu JSON.Jest to najbardziej zaawansowana edycja Dekodera AZTec, ponieważ umożliwia precyzyjne rozpoznawanie i dekodowanie kodów AZTEC 2D bezpośrednio ze zdjęć oraz obrazków zapisanych w formatach PNG oraz JPG.

Algorytm rozpoznawania obrazu należy do naszej firmy, jest to innowacyjne rozwiązanie rozwijane od podstaw przez prawie rok czasu.

Rozumiemy potrzeby naszych klientów oraz problemy wynikające z rozpoznawania rzeczywistych zdjęć kodów AZTEC 2D znajdujących się w dowodach rejestracyjnych, które nie zawsze są idealnie wykonane, czy to ze względu na rodzaj aparatu, kąta wykonania zdjęcia, refleksów czy słabej rozdzielczości.

Przy tworzeniu naszego rozwiązania wzięliśmy wszystkie te czynniki pod uwagę i w efekcie nasz algorytm radzi sobie znakomicie z rozpoznawaniem kodów AZTEC 2D ze zdjęć z wszelkiego rodzaju zniekształceniami, uszkodzeniami i niedoskonałościami. Znacznie przewyższa pod względem funkcjonowania dostępne na rynku biblioteki rozpoznawania kodów AZTEC 2D takie jak np. ZXing.

https://www.pelock.com/pl/produkty/dekoder-aztec

Implementacje i pakiety dostępne dla wielu języków programowania

Interfejs Web API bazuje na prostym zapytaniu POST do naszego serwera, który dane wyjściowe zwraca w formie ciągu tekstowego JSON. Wykorzystanie dekodera jest możliwe z dowolnego języka programowania, który zapewnia funkcje komunikacji sieciowej i dekodowania danych formatu JSON.

Dla ułatwienia szybkiego wdrożenia, paczki instalacyjne Dekodera AZTec zostały wgrane na repozytoria dla kilku popularnych języków programowania, a dodatkowo ich kody źródłowe zostały opublikowane na GitHubie.

Dostępne są paczki i przykłady dla:

Wersja online

Jeśli chcą Państwo przetestować funkcjonalność dekodera, udostępniliśmy interfejs online na naszej stronie firmowej:

https://www.pelock.com/pl/produkty/dekoder-aztec/online

Cennik

Wersja Web API dostępna jest na zasadzie subskrypcji na 3, 6 lub 12 miesięcy. Po zakupie otrzymają Państwo automatycznie na maila kod aktywacyjny pozwalający skorzystać z usługi oraz dostęp do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wygenerowaną fakturę invoice.

https://www.pelock.com/pl/produkty/dekoder-aztec/kup

Zakupione pakiety nie posiadają limitów dekodowania, nie ma tutaj dodatkowych ukrytych kosztów, ani kosztów za pojedyncze dekodowanie.

Dekodowanie dowodu rejestracyjnego w C#

logo-dot-netDzisiaj dekoder AZTEC 2D został przekonwertowany do natywnej wersji w języku programowania C# (dla platformy programistycznej .NET).

Przykład wykorzystania biblioteki dekodującej z zeskanowanego ciągu danych do wyjściowego XML-a, który zostanie w całości wyświetlony w kontrolce TextBox

private void buttonDecode_Click(object sender, EventArgs e)
{
	// domyslnie ustaw pusty tekst w oknie ze zdekodowanymi danymi
	textOutput.Text = "";

	// utworz klase dekodera AZTEC 2D
	AZTecDecoder myDecoder = new AZTecDecoder();

	// zakodowane dane w formacie ASCII
	string szResult = myDecoder.DecodeValue(textInput.Text);

	// jeśli dekodowanie się udało, wyświetl rozkodowane
	// informacje w formie zrzutu XML
	if (!String.IsNullOrEmpty(szResult))
	{
		textOutput.Text = szResult;
	}
	else
	{
		MessageBox.Show("Nie udało się rozkodować danych!");
		return;
	}
}

Wersja w C# dostępna jest jedynie w licencji serwerowej, co oznacza, że może być wykorzystywana jedynie w oprogramowaniu wykonywanym jedynie po stronie serwera (np. w formie usługi webowej).

Projekt help4u (ex-Save Your Life)

Projekt help4uUczestnicy projektu help4u (poprzednio Save Your Life) biorący udział w warsztatach Startup Weekend Warsaw poprosili nas o tymczasową licencję w ramach realizowanego projektu swojej aplikacji.

Aplikacja w domyśle miała pomagać ofiarom wypadków w szybkim i sprawnym kontakcie ze służbami takimi jak straż pożarna, pogotowie, w zależności od rodzaju wypadku i jego skali.

The Help4You app was inspired by co-founder Mariusz, who had recently been in a car accident. When he called emergency services, it took them ages to find his car and arrive with the help that he needed. Out of that problem a solution was born: a simple app that allows you to get help based on the level of your emergency – whether you need an ambulance or just a tow truck, or if you simply need to get in touch with your insurance company to report an accident.

Projekt został wyróżniony nagrodą Acceleration Award.

Strona projektu:

http://www.saveyourlife.pl

Fanpage na Facebooku:

https://www.facebook.com/saveyourlifeswwaw

O warsztatach pisali:

http://bitspiration.com/news/developer/disrupting-the-financial-world-startup-weekend-warsaw/

http://m.wprost.pl/biznes/branze/id,480627/Aviva-wyroznia-i-wspiera-rozwoj-3-innowacyjnych-pomyslow-na-start-upy-w-obszarze-uslug-finansowych.html

Mobilny i webowy system zarządzania warsztatem samochodowym

Politechnika WrocławskaUdzieliliśmy tymczasowej licencji na bibliotekę dekodująca w ramach projektu informatycznego realizowanego na Politechnice Wrocławskiej.

Studenci realizowali pomysł usprawnienia obsługi klientów oddających samochód do naprawy poprzez skanowanie kodu Aztec z dowodów rejestracyjnych i wykorzystywanie danych zawartych w tym kodzie.

Projekt zakończył się sukcesem o czym poinformował nas opiekun projektu – Pan Bogdan Trawiński:

Chciałbym serdecznie podziękować za udostępnienie nam usługi WebApi do celów dydaktycznych. Chciałbym poinformować, że zespół projektowy wykorzystał te usługę w swoim projekcie systemu informatycznego wspomagającego pracę warsztatu samochodowego.
Projekt został zaliczony na ocenę bardzo dobrą. Pan Przemek zdał już egzamin inżynierski.

Na tę chwilę dziękujemy Państwu serdecznie za wsparcie. Będę polecał Państwa firmę kolejnym zespołom projektowym.

Pozdrawiam serdecznie,
Bogdan Trawiński

Dekoder AZTEC w sieci

Firma PELock LLC rozpoczęła sprzedaż dekodera AZTEC 2D, wykorzystywanego w celu zautomatyzowania procesu wprowadzania danych z dowodów rejestracyjnych pojazdów samochodowych.

Kod AZTEC 2D w dowodzie rejestracyjnym

Dekoder AZTEC przeznaczony jest dla firm tworzących oprogramowanie, gdzie zachodzi potrzeba wprowadzenia danych z dowodów rejestracyjnych pojazdów samochodowych.

Zamiast żmudnego przepisywania danych — można skorzystać z naszego dekodera i zautomatyzować cały proces, wykorzystując skaner rozpoznający kodowanie AZTEC 2D lub darmową bibliotekę do rozpoznawania obrazów ZXing.

Biblioteka posiada funkcje dekodującą, na wejściu pobierany jest zeskanowany ciąg ASCII kodu AZTEC 2D, na wyjściu zwracany jest ciąg Unicode pliku XML, zawierającego wszystkie rozkodowane dane (w tym osobowe, czego inne biblioteki nie zwracają). Wersja w PHP potrafi także zwrócić dane w formacie JSON.

Unikalne rozwiązanie

Nasza biblioteka jest unikalnym rozwiązaniem i jedyną taką biblioteką sprzedawaną z kodami źródłowymi, jako jedyna firma w Polsce (i najprawdopodobniej na świecie) dostarczamy to rozwiązanie w tak wielu językach programowania, co jednocześnie pozwala na jego wykorzystanie na wielu platformach sprzętowych. Naszymi klientami są m.in. największe firmy ubezpieczeniowe w Polsce.

Licencja

Nasze rozwiązanie wyróżnia także licencja wieczysta i wieczysty support, wierzymy w doskonałe rozwiązania, dlatego bez obaw zapewniamy takie warunki, a nasza biblioteka jest stworzona z zachowaniem najwyższych standardów programistycznych, co sprawia, że jej wykorzystanie nie powoduje żadnych problemów w końcowych produktach. Chętnie pomagamy w jakichkolwiek kwestiach implementacyjnych dla dowolnego języka programowania.